Hirdetés

 

Unokája ölhette meg a 87 éves idős asszonyt, újabb részletek derültek ki a szörnyű esetről

A 87 éves nő az ágyában aludt, amikor unokája egy késsel rátámadt péntek este. A szomszédok nem értik, hogy mi vezethetett idáig, az idős asszony ugyanis eltartotta és befogadta az unokáját, miután leégett a háza. A bíróság most 30 napra előzetes letartóztatásba helyezte a férfit.

Cikkben banner 4 - 468x60px zold
Hirdetés

A rendelkezésre álló adatok szerint a férfi megalapozottan gyanúsítható azzal, hogy május 30-ról május 31-re virradó éjszaka egy hajdúszoboszlói házban, egy késsel testszerte többször megsebesítette a vele együtt élő, ágyban fekvő 87 éves nagymamáját. A sértett ennek következtében a helyszínen életét vesztette. A férfi korábban közösségi oldalára tett ki egy fotót, amelyen ördögös pólóban, vasvillával és sörrel a kezében pózol. A szomszédok jól ismerik, az egyikük elmondta róla, hogy az édesanyja korábban intézetbe adta, ahonnan a nagymamája vette ki, nevelte, és később lakást is bérelt neki. 

„Elég züllött családi életet élt. Anyukája beadta intézetbe, onnan a nagymamája kivette, nevelte, valamint bérelt neki lakást és az felgyulladt” – mondta a TV2-nek az egyik szomszéd.

Márciusban, a Szilva dűlőben kigyulladt egy ingatlan, ezt bérelte az az idős asszony az unokájának, akit most halálra késelt a férfi. Akkor a férfi részegen feküdt bent, amikor felcsaptak a lángok. A tűzoltók őt és egy nőt is kimentettek az épületből, a mentők könnyebb sérülésekkel szállították kórházba őket.

A leégett ház miatt a nagymama újra befogadta a férfit, akiről az egyik szomszéd most azt is elmondta, hogy néhány nappal ezelőtt zavartan viselkedett. A Tények információi szerint korábban pszichiátrián is kezelték.

A bíróság most azt írja, büntetlen előéletű gyanúsított által elkövetett bűncselekményt a törvény 10 évtől 20 évig terjedő szabadságvesztéssel rendeli büntetni. A bíróság álláspontja szerint a gyanúsított terhére róható bűncselekmény büntetési tételének nagyságára tekintettel már önmagában is fennáll a szökés, elrejtőzés veszélye.

A gyanúsított munkanélküli, a sértettel élt egy háztartásban, ahová jelenleg nem térhetne vissza, eltartásáról a sértett gondoskodott, így az is okkal feltételezhető, hogy szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követne el. A járásbíróság végzése nem végleges, a gyanúsított és védője fellebbezést jelentett be.