Hirdetés
Az aranyúton sétáltak az egykori hunyadis diákok
A csornai Hunyadi János Gimnázium és Közgazdasági Szakközépiskola öt osztálya ballagott el 1974. május 11-én. Hogy ezeket a fiatalokat merre irányította az élet, hétvégén kiderült.
A csornai középiskola öt osztálya találkozott elballagásuk után 50 évvel az intézményben. Öt osztályteremben emlékeztek vissza az öt évtizeddel ezelőtti középiskolai éveikre, élményeikre, örömeikre, a barátságokra, csínytevéseikre.
Az aranyutat járó egykori diákok az évfolyam-találkozón az iskola előtti parkban egy fát ültettek el közösen.
Fotó: Sooters Fotó és Videó-Erdős Zsolt
1970-ben 47 diák kezdte meg tanulmányait az iskola történetének első közgazdasági szakközépiskolai osztályában, melynek osztályfőnöke Tóth Zsuzsanna magyar történelem szakos tanárnő volt.
A. osztály
Fotó: Sooters Fotó és Videó-Erdős Zsolt
A ballagási meghívójukat annak idején egy Váci Mihály idézet díszítette:
„És érezzék egy kézfogásról rólad, hogy jót akarsz, és te is tiszta jó vagy, s egy tekintetük elhitesse véled: szép dolgokért élsz - és érdemes élned.”
Ezek a szavak indították útnak a közgazdasági tanulmányokat végzőket az élet azon útján, amikor nem lehet mindig tudni, mire számítson az ember.
B. osztály
Fotó: Sooters Fotó és Videó-Erdős Zsolt
Sokuk munkájukban olyan kimagasló dolgokat értek el, ami mellett nem illik szó nélkül elmenni.
A Hunyadi közgazdasági D osztályának egykori tanulója Szűcs Mihály közgazdasági felsőfokú végzettséget szerzett, saját vállalkozást indított, könyvelő- és adótanácsadó irodát nyitott.
C. osztály
Fotó: Sooters Fotó és Videó-Erdős Zsolt
Gál László elvégezte a közgazdasági, jogi egyetemet, a legfiatalabb tanácselnök volt a rendszerváltás előtt Babóton, majd körjegyző Beledben.
D. osztály
Fotó: Sooters Fotó és Videó-Erdős Zsolt
E. osztály
Fotó: Sooters Fotó és Videó-Erdős Zsolt
Áder Anna a Kapuvári Kórház gazdasági igazgatója volt, és közgazdasági vonalon képezte tovább magát.
Szlovacsek Ilona szintén közgazdasági tanulmányait folytatta a középiskola után, és a győri Rába Szálló gazdasági igazgatója volt, amely szálló jelenleg is eredetei funkciójában működik.
Kiss Gy. Etelka Marx Károly Közgazdaságtudományi Egyetemen közgazdászként végzett, több városban a K&H Bank fiókigazgatója, Komárom-Esztergom és Győr-Sopron megyében klasztervezető, illetve a Bábolna Rt. pénzügyi igazgatója volt.
Gecsei Edit magyar-népművelés, történelem szakon végzett a szombathelyi főiskolán, az ELTE-n mesterszakon képezte tovább magát általános és középiskolai tanárrá. A Győr-Moson-Sopron megyei Pedagógiai Intézet vezető szaktanácsadója, a Bécsi Európai Iskola nemzeti stúdiumának egyik kidolgozója, közoktatási szakértő, az Oktatási Hivatal Győr-Moson-Sopron és Komárom-Esztergom vármegyei vezető szaktanácsadója, Rábaközi Alkotó-Fejlesztő Műhely létrehozója.
Ihász Katalin jogi egyetemet végzett, ügyvédként praktizált, lakóhelyén, Nagykovácsiban aktív közéleti tevékenységet végez, 2014-2019-ig önkormányzati képviselő volt.
Ács Anna Pécsett, biológia-mezőgazdasági szakon szerzett diplomát, és 40 évet a gyermekvédelem területén dolgozott. Ferenczi Miklós orvostudományi egyetem után orvosként az emberek egészségének megőrzésében, javításában fejti ki aktív tevékenységét szülés-nőgyógyászként. Vígh Mária óvónő lett és a gyermekek iskolai érettségének megalapozásában kiemelkedő munkát végzett.
Az osztályteremben elhangzottak az egykori osztályfőnök, Tóth Zsuzsanna szavai, akire ma is nagy szeretettel emlékeznek növendékei:
„Legyetek bátrak és lendületesek! Merjetek kockáztatni, de legyetek körültekintőek! Teljesítsétek ki önmagatokat! Kövessétek vágyaitokat, mindig a meggyőződésetek szerint cselekedjetek! Vigyázzatok magatokra!”