Nagy sikerrel zajlott a Múzeumok Éjszakája Csornán – Több száz program közül a rábaközi értékek is főszerepet kaptak
Gazdag kulturális kínálattal, látványos bemutatókkal és közösségi élményekkel várta az érdeklődőket a Csornai Múzeum az idei Múzeumok Éjszakáján.
Az országos programsorozat részeként megrendezett eseményen a csornaiak és a távolabbról érkező látogatók egyaránt megismerkedhettek a Rábaköz népművészeti és kulturális örökségével.
Az országosan közel 470 helyszínen, több mint 3100 programmal megvalósult Múzeumok Éjszakája Csornán is jelentős érdeklődés mellett zajlott. Az ünnepélyes megnyitón Szalayné Galambosi Tímea igazgató, Szabó-Szilágyi Gabriella országgyűlési képviselő, valamint Beszprémy Katalin népművészeti szakértő köszöntötte a megjelenteket.
A rendezvény kiemelt eseménye volt a „Kezeik nyomán ragyog az arany – A csornai aranyhímzés története és továbbélése” című időszaki kiállítás megnyitója. A tárlat a Rábaköz világhírű aranyhímzésének múltját és jelenét mutatja be, hangsúlyozva a hagyomány továbbélését napjainkban is.
Az Aranyfonal Rábaközi Kézműves Egyesület közreműködésével a látogatók betekintést nyerhettek az aranyhímzés technikájába, a kézműves bemutatókon pedig gyermekek és felnőttek is kipróbálhatták az alkotás örömét.
Nagy érdeklődés övezte a múzeumi tárlatvezetéseket és a Csornai Premontrei Látogatóközpont programjait is. A résztvevők megismerkedhettek a csornai ünnepi népviselettel, Hancz Gábor Tamás premontrei perjel vezetésével tematikus sétán vehettek részt az apátságban, míg Beszprémy Katalin előadásában a nyugat-magyarországi, különösen a rábaközi aranyhímzés történetéről hallhattak.
Az esti programokat a Csornai Pántlika Néptáncegyüttes lendületes műsora tette még hangulatosabbá, majd a hagyományos Szent Iván-éji tűzugrás következett a Csornai Önkéntes Tűzoltó Egyesület közreműködésével. A látogatók a tűzugrást követően is szép számban keresték fel a múzeum kiállításait.
A Csornai Múzeum beszámolója szerint az esemény sikere és a folyamatosan érkező tábori, valamint csoportos bejelentkezések is azt mutatják, hogy az intézmény élő közösségi térként fontos szerepet tölt be a térség kulturális életében.
Az október 15-ig látogatható időszaki kiállításra továbbra is szeretettel várják az egyéni látogatókat, családokat és csoportokat.

