Hirdetés
Délvidéken kirándultak a kapuvári Vincés diákok
A kapuvári Páli Szent Vince iskola 7.a osztályos tanulói Hanusovszky-Licskai Anikó osztályfőnök vezetésével június 28. és július 2. között a Határtalanul program keretében Délvidéken jártak, hogy felfedezzék az anyaországtól elcsatolt terület kincseit.
Szívélyes vendégszeretet és egyedülálló sokszínűség fogadta a kirándulókat a délvidéki utuk során: mintha az egész Kárpát-medencét sűrítették volna össze a Duna, a Tisza, a Dráva és a Száva találkozásánál. Főként magyarok által lakott erdélyi és vajdasági falvakat, városokat kerestek fel a legérdekesebb látnivalókkal: Aradtól, Temesváron át, Herkulesfürdő, Galambóc, Szendrő értintésével a szecessziós Szabadkáig.
A körtúra közel kétezer kilométeres volt; öt napon keresztül, négy szálláshelyen. A délvidéki utazásból nem hagyták ki Európa egyik legfiatalosabb és legpezsgőbb fővárosát, Nándorfehérvárt (Belgrádot) sem. Utaztak a festői szépségű stájerlakaninai kisvasúton, hajókáztak a Kazán-szorosban és túráztak a Krassó-szurdok Nemzeti Parkban. Megmártóztak kristálytiszta hegyi patakban, és a szinte tengerré szélesedő Dunában is. A tanulóknak kiváló közösségépítő és kulturális élményekben volt részük.
A csoportot kísérő pedagógusok: Hanusovszky-Licskai Anikó, Hanusovszky István, Varga Bernadett és Szabó Attila honismereti vezető, a Csillagösvény utazási iroda munkatársa.
„Ahol egykoron őseink győztes csatát vívtak, amire az egész keresztény világ minden nap délben megemlékezik. Ahol a világon először építettek olyan csatornát, amiről később a szuezit is mintázták. Ahol a rejtelmes elhagyott kastélyok, várak, erődítmények várnak az oda látogatóra. Ahol a Duna szinte tengerré szélesedik, majd 200 méterre szűkül a Kazán-szorosokban.” (Bácskay Zoltán)