Hirdetés
Megkezdődik a csapadékvíz-elvezetésének rekonstrukciója Kapuváron

Kapuvár önkormányzata 380 millió forintot költhet a város csapadékvíz-elvezetésének rekonstrukciójára.
A Terület- és Településfejlesztési Operatív Program Plusz keretében a Rábaközi Művelődési Központ és Muzeális Kiállítóhely partnerségével valósul meg a „Kapuvár Város csapadékvíz-elvezetésének rekonstrukciója I. ütem” című projekt, melyre 380 millió forint vissza nem térítendő európai uniós támogatást nyert az önkormányzat.
A beruházás eredményeképp összesen 5.250 méter hosszú új csapadékvíz-elvezető rendszer épül ki Kapuváron, ami jelentősen hozzájárul a települési környezet tehermentesítéséhez és az infrastruktúra, valamint a gazdaságot támogató létesítmények védelméhez. Ez a fejlesztés egy élhetőbb, egészségesebb városkép kialakítását is
elősegíti.
Kapuvár számára a csapadékvíz-elvezetési rendszer átfogó kiépítése évek óta kiemelt cél. A beruházás első ütemének megvalósításával a város elkötelezett az integrált rendszer létrehozása mellett, amely hatékonyan kezeli a belterületre hulló csapadékvizeket. Jelenleg a csapadékot burkolt árkokban és zárt vízelvezető rendszerekben gyűjtik össze,
azonban az új fejlesztés során több frekventált utca – így a Bem utca, József Attila utca, Alsómező utca, Petőfi utca, Szent István utca, Patak utca, Radnóti utca, Szigethy utca és Széchenyi utca – vízelvezetését korszerűsítik.
A projekt eredményeképpen jelentősen csökken a belvízveszély a lakóterületeken, valamint javul a település biztonságos vízelvezető hálózatának hatékonysága. Az érintett területeken a csapadék és a belvíz hatékony elvezetésével nemcsak a lakókörnyezet válik biztonságosabbá és egészségesebbé, hanem hosszú távon is fenntarthatóbb lesz a települési infrastruktúra. Emellett a külterületek és lakóingatlanok vízkárokkal szembeni védettsége is növekszik.
A projekt részeként szemléletformáló programok is megvalósulnak a vízgazdálkodásról, valamint elkészül Kapuvár teljes területére kiterjedő Integrált Települési Vízgazdálkodási Terv is.
A beruházás hozzájárul a város népességmegtartó erejének növekedéséhez, a közszolgáltatások színvonalának emeléséhez, és pozitív hatással van a helyi gazdaság fejlődésére is. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg.