Zalában győztek a kapuvári fiatal focisták

Az U19-es regionális bajnokság 10. fordulójában Zalaegerszegre látogatott a kapuvári Nebuló Futball Se a ZTE Arénába, ahol az ATE vendégei voltak a fiatalok. A találkozó elején nehezen pörögtek fel a megfelelő fordulatszámra, de a 15. perc után már kezükbe vették az irányítást és a félidő 36. percében Eckhardt nagyszerű passzát Sajtos finom mozdulattal juttatta a kapuba (0-1). A második játékrészt jól kezdték a kapuváriak, az 55. percben Varga Ábel kiugratásával Kiss-Vámosi Bálint lépett ki és a kapus lábai között a hálóba helyezett (0-2). A 75. percben teljesen váratlanul szépítettek hazaiak: az asszisztens lest jelzett, azonban a játékvezető felülbírálta, így a kilépő andráshidai csatár gólja érvényben maradt (1-2). A találkozó hátralévő részében nyomást helyeztek a kapuváriakra a vendéglátók, de jó védekezésüknek köszönhetően helyzetet nem tudtak kialakítani.

Magnetic Andráshida TE - Nebuló-KSE 1-2 (0-1)
Kóczán - Dezamics, Henye (Vörös 67’), Kapui, Németh-Eckhardt, Kiss-Vámosi Bence, Kiss-Vámosi Bálint – Sajtos (Magyar 78’), Sepely (Varga 46’, Árki 78’), Horváth (Nagy 67’)
Kispad: Tóth, Mátis
Gsz.: Sajtos (36’), Kiss-Vámosi Bálint (55’)

Németh Zoltán edző: A fiúk kitettek magukért, rengeteg energiát fektettek abba, hogy megnyerjük a mérkőzést egy masszív, jó fizikumú ellenféllel szemben. A mai nap inkább a küzdelem dominált, mint a szép játék, de ebben is felülmúltuk a hazaiakat. Idegenben háromszor nyertünk zsinórban egy góllal, ami a csapat mentális erejét mutatja. Ezen az úton kell továbbmenni. Köszönjük, hogy Zalaegerszegen is zúgott a "Hajrá Kapuvár"!