Hirdetés

A megyei önkormányzat koordinálja a drogprevenciót

A KEF-ek a rendőrség stratégiai partnereként rendkívül jó programokat valósítanak meg. Célunk, hogy az eddig kialakult jó gyakorlatokat minden településen tudjuk majd alkalmazni- hangzott el a projektnyitó rendezvényen, szerdán.

Hirdetés

„A megyei önkormányzat koordinációs szerepében az EMMI által biztosított forrást sajátjából kiegészítve gondoskodik arról, hogy Győr, Sopron és Kapuvár drogprevenciós programjait megvalósíthassa és fórumot biztosít arra, hogy megosszák egymással eddigi tapasztalataikat. Közös célunk ugyanis, hogy a kábítószerellenes küzdelemben eddig kialakult jó gyakorlatokat minden településen tudjuk majd alkalmazni”- mondta el Németh Zoltán, a megyei közgyűlés elnöke a Győr-Moson-Sopron Megyei Kábítószerügyi Egyeztető Fórumon (KEF).

Ezt követően Szabó Csaba rendőr őrnagy, a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság Bűnmegelőzési Osztályának osztályvezető-helyettese tájékoztatott a megye aktuális kábítószerügyi helyzetéről.
„A rendőrség bűnüldöző és a megelőző szerveinek állandó prioritás, hogy a fiatalokat helyes irányba, egészséges, szermentes életmódra sarkalljuk, hiszen a legnagyobb veszélyt még mindig az ismeretlen eredetű dizájnerdrogok jelentik számukra”- hangsúlyozta. Az őrnagy azt is kiemelte, a KEF-ek a rendőrség stratégiai partnereként minden olyan területet összefognak, ahol a kábítószer elleni küzdelemben tenni lehet. Rendkívül jó programokat eredményez az önkormányzati és civil együttműködés, amit a rendőrség szakmailag továbbra is támogat.

Győr város részéről Dr. Bakonyi Bernadett, a Népjóléti Osztály vezetője mellett, Burkali Bernadett, a győri KEF alelnöke ismertette a győri stratégiát, Hegedüs Tímea pedig a konkrét intézkedéseket.
„A család elsődleges szerepén túl olyan specifikus célkitűzéseket fogalmazunk meg, melyek az iskoláskorú fiatalok legális és illegális szerek fogyasztásával kapcsolatosak, vagy az oktatási és szaknevelési intézmények, valamint az egészségügyi ellátás különböző területein dolgozó szakembereknek szólnak”- mondta Burkali Bernadett.
„Győr drogmegelőző programjainak legnagyobb része közösségi tevékenységeken alapul, melyeket a covid elleni intézkedések következtében sajnos nem lehetett megtartani. Feladatunk, hogy azon programokat, melyek kiállták az idő próbáját, adaptáljuk online platformokra is”- hangsúlyozták.

Hámori György, Kapuvár polgármestere a térségi együttműködések fontosságát emelte ki, Odoricsné Buthi Krisztina, a Nyitott Kapu-vár Térségi Szociális Szolgáltató Központ igazgatója pedig a város szakmai programját mutatta be.
„Pályázatokkal olyan programokat igyekszünk megvalósítani, amik a fiatalok problémáira megfelelő választ adnak. Intézetünkben pszichológus és jogász segítségnyújtása mellett csoportos foglalkozásokat szervezünk szülők, hozzátartozók részére, ahol a helyes családi attitűd gyermekeiknek való továbbadását tudják elsajátítani. Online felületeken pedig olyan életmódváltással kapcsolatos módszereket kínálunk a fiataloknak, amik segítségével a szerfogyasztás vagy a szenvedélybetegség kevésbé alakulhat ki. Bűnmegelőzési szabadulószobát is beszereztünk, ami nagyon népszerű a fiatalok körében”- ismertette a kapuvári intézet vezetője.

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma (EMMI) idén a megyei önkormányzatokon keresztül támogatja a megyékben működő Kábítószerügyi Egyeztető Fórumok (KEF) programjainak megvalósítását, a kábítószer-probléma kezelését célzó helyi stratégiák előmozdítását, valamint a KEF-ek helyi és megyei szintű szerepvállalásának és koordinációs tevékenységének megerősítését, eredményeik bemutatását.

 

 

Hirdetés