Egyedi Családi napot tartottak
A civil szervezetek és az önkormányzat szervezésében Családi napot tartottak Egyeden.
Örömmel fogadta és vett részt a falu összes civil szervezete a hétvégén rendezett meghitt hangulatú Családi napon Egyeden. A község dalköre, a polgárőrsége, az önkéntes tűzoltók, a sportkör és az Egyedért Egyesület is aktívan, lelkesen állt a rendezvény megszervezése mellé.

A Családi napot szűk körben tartották. Főként a falubelieknek szánt esemény volt, hogy ezáltal a kis közösség még jobban összekovácsolódhasson. Ahogy lenni szokott az ilyen összejöveteleken a község amatőr színjátszó köre is fellépett, az Egyedi Dalkör tartott egy közös éneklést, mintegy toborzót, hogy a fiatalok is kedvet kapjanak a csatlakozáshoz. Valamint várták az újonnan beköltözőket is, hogy még jobban megismerkedjenek az otthonukul választott községgel, még jobban bekerüljenek Egyed vérkeringésébe, akár a későbbiekben a rendezvények szervezésében is részt vegyenek. A gyerekeket légvár, csúszda várta, de volt palacsinta, hotdog és fagyi is.
– Úgy gondolom, nagy szükség van az ilyen családias, inkább baráti összejövetelekre – kezdte Vadosné Varga Katalin, Egyed polgármestere.

– Egyeden ötszáztizenöten vagyunk, és békésen, egymást segítve élünk. Összetartunk és ilyen légkört teremtünk. Nagyon szeretem ezt a falut és a benne élőket is – mondta el kedves vallomását a polgármester asszony, aki immár 30 éve van a közigazgatásban, és 22 éve igazgatja a falut, saját bevallása szerint, a fantasztikus lakosság együttműködésével.
– Mi valóban mindannyian egyediek vagyunk – hangzott a szívből jövő szójáték Vadosné Varga Katalin szájából.




