Hirdetés

Adventi naptár házilag

Tökéletes ráhangolódás a valódi ajándékokra egy adventi naptár elkészítése és napi nyitogatása. Ez persze elsősorban a gyerekeknek szól, de ne higgyük, hogy a felnőtteket nem tudja lázba hozni az advent varázsa!

Hirdetés

Legegyszerűbb a papírzacskós változat, melyet több helyen megvásárolhatunk. De a legegyszerűbb és legolcsóbb, ha töredék áron megvehető sütőipari zacskókat szerzünk be, melyből létezik fényes és könnyen dekorálható natúr változat is.

A zsákocskákat lehet festeni, számozni, de talán a legegyszerűbb az, ha mindegyikre ragasztunk egy karácsonyi matricát. Ennek a módszernek jóformán végtelen változata létezik, a pinterest ötlettára kifogyhatatlan. Van, aki szalvétából, papírból vagy újságból csinál csomagokat, és ezeket kötözgeti fel hasonlóképpen.

A csomagokat táblára is tűzhetjük. Ehhez megfelelő egy rajztábla vagy parafa tábla, de jól jöhet egy felújításból vagy vásárlásból megmaradt hungarocell tábla is, amelyet egyébként máshogy nem is lehet újrahasznosítani.

Szintén nem túl bonyolult, talán egy fokkal több kézügyességet és szabadidőt igényel, ha ugyanezeket a formákat maradék textilanyagból varrjuk meg. A zsákocskák így kicsivel strapabíróbbak lesznek.

Puzzle az adventi kalendáriumba
Szerintem az a legkreatívabb ötlet, ha egy nagyobb ajándékot „osztunk el” az advent napjaira. Legtöbben egy nagyobb, legalább 500 db-os puzzle-t javasolnak. Ilyenkor egyedül arra kell figyelni, hogy ne összevissza kerüljenek a zsákokba a kirakó darabjai. Tehát advent előtt mindenképpen ki kell raknunk, hogy szét tudjuk osztani 24 részre! Még bensőségesebb az ajándékozás, ha saját családi képből csináltatunk kirakóst. Ugyanez a kirakósdi remekül működik legóval is. Ennek az is előnye, hogy mivel úgysem dobozostul kerül a játék az adventi kalendáriumba, nyugodtan keresgélhetünk használt készletek között is, a gyerekeknek nem fog feltűnni.

 

 

 

 

Hirdetés