Hirdetés

Szkeptikus volt, mégis célt értek a csalók

Egy vármegyénkben élő hölgy az elkövető első telefonhívását megszakította, másodjára azonban a tettesek mégis meg tudták győzni arról, hogy bankszámláját támadás érte.

Hirdetés

A csalók magukat banki alkalmazottnak, majd hivatalos szerv dolgozójának kiadva 2024. április közepén – több alkalommal –felvették a kapcsolatot telefonon a későbbi sértettel, és különböző indokokra hivatkozva rábírták őt, hogy bankszámláján lévő pénzét – a védelem érdekében – egy általuk megjelölt számlaszámra mentse át. A hölgy – miután a csalók által elmondottakat az interneten ellenőrizte és azt valósnak gondolta – az instrukciónak eleget téve a számlájáról levett pénzt – összesen 1 390 000 forintot – egy győri bankautomatán keresztül öt részletben áttette a megadott számlaszámra.

Az ügyben a Győri Rendőrkapitányság – a Mátrix Projekt keretében – csalás bűntette miatt folytatja a büntetőeljárást.

Az áldozattá válás elkerülése érdekében kérjük, fogadják meg a rendőrség tanácsait:

  • Minden esetben kérjenek egy kis időt, és azonnal ellenőrizzék a hívás valóságtartalmát! Lehetőleg ne döntsenek egyedül!
  • A banki ügyintézők nem utasítanak telefonbeszélgetés közben utalásra!
  • Soha ne adják ki telefonon az internetbanki azonosítókat, a fizetéshez szükséges bankkártya adatokat, ugyanis a csalók a bankkártya-azonosító, az érvényességi idő és a háromjegyű CVC-kód segítségével azonnal hozzáférhetnek a pénzükhöz.
  • Más kérésére semmilyen alkalmazást, programot ne telepítsenek a számítógépre vagy a mobiltelefonra, még akkor sem, ha azt a bank vagy szolgáltató nevében kérik!
  • Kérjenek értesítést – lehetőleg személyesen – a banktól a számlát vagy kártyát érintő műveletekről, pénzmozgásokról, továbbá állítsanak be limitet, regionális és online korlátozást!
  • Bűncselekmény gyanúja esetén azonnal jelentsék be a rendőrségnek!

 

 

Hirdetés