A farsang utolsó napján, húshagyó kedden "lakodalmas menet” járta a falu utcáit. Minden házhoz bementek, és személyesen hívták meg a lakosságot az esti "bohóc-bálba". Ők voltak a bohócok.
Pozsgai Béla és Kránicz Erzsébet Rábapordány Községben 1971. január 31-én kötöttek házasságot. Azóta eltelt két emberöltő, jóval-rosszal, egészséggel és betegséggel, örömmel-ünnepekkel bizony sokszor szomorúsággal is, de a fogadalmukhoz híven kitartottak egymás mellett, pedig nem könnyű évtizedek állnak mögöttük. Visy László, a település polgármestere köszöntötte őket.



