Hiába tudták, hogy a Szajna vízminősége egyáltalán nem alkalmas a sportolásra, mégis vízbe küldték a triatlonistákat szerda reggel a párizsi olimpián. Ennek pedig az lett a következménye, hogy több versenyző is rosszul lett, de mindenképpen a kanadai Tyler Mislawchuk volt a leglátványosabb, aki élő adásban hányta el magát, majd saját bevallása szerint ezt még kilencszer megismételte.
Szerda hajnalban négy óra után néhány perccel a párizsi olimpia szervezői arról tájékoztatták a triatlonosokat, hogy tovább csökkent a Szajna vizének szennyezettsége, így már nincs akadálya annak, hogy reggel 8 órakor elrajtoljon a női, 10.45 órakor pedig a keddről mára halasztott férfi verseny. Benne a három magyar résztvevővel, Kuttor-Bragmayer Zsanett-tel, Bicsák Bencével és Lehmann Csongorral.
A XXXIII. nyári olimpiai játékok szervezői bocsánatot kértek mindenkitől, akit megsértettek a megnyitóceremónián bemutatott jelenetekkel. Thomas Jolly, az ünnepség nyitóceremóniájának vezetője azonban cáfolta, hogy Az utolsó vacsora ihlette volna az Ünnepség nevet viselő, rengeteg vitát kiváltó jelenetet. Elmondása szerint a jelenet megfejtését inkább a görög mitológiában kell keresni.
Nagy visszhangot váltott ki a „szabadosra” és elfogadóra vett párizsi olimpiai megnyitó, így a ceremóniáról készült videókat levették a hivatalos olimpiai oldalakról. Rendkívül sok ember, szervezet és médium fejezte ki nemtetszését a drag queenek, a latexruhás kisnövésűek, a woke előtérbe helyezése és a különböző bakik miatt, de sokaknak még az esővel is bajuk volt.

