Hirdetés

Így gondozzuk helyesen az aloe verát

Az aloe vera egy igen sokoldalú növény, amit mind a gyógyászatban, mind a szépségápolásban már hosszú évszázadok óta használnak. De hogyan tarthatjuk életben a négy fal között, hogy mi is élvezhessük az előnyeit anélkül, hogy boltba vagy drogériába kellene rohannunk a belőle készült termékekért?

Hirdetés

Tippjeink:

Gyakori kártevők és problémák

A pajzstetvek a leggyakoribb kártevők, amelyek megtámadhatják az aloe vera növényünket. Ezek gyakran a növényi levelek alsó részén élnek, és kiszívják a nedvet a növényi szövetekből. A fertőzés leküzdésére alkoholt vagy kereskedelmi forgalomban kapható rovarirtó szereket tehetünk a levelekre, ezek biztosan elpusztítják a nem kívánt élősködőket.

Fény

Az aloe vera a világos, közvetett fényben fürdő helyeket részesíti előnyben. Ügyeljünk arra, hogy a növényt ne érje közvetlen napfény, mivel az megégetheti a leveleket. A legjobb, ha a pozsgást déli vagy nyugati fekvésű ablakba helyezzük, hogy épp megfelelő mennyiségű fényt kapjon.

Talaj és víz

Mivel az aloe vera sivatagi növény, a jól vízelvezető, agyagos, homokos talajkeveréket kedveli. Mint sok pozsgás, az aloe sem szereti a túl sok vizet. Mélyen, de ritkán kell öntözni, hagyva, hogy a talaj megszáradjon az öntözések között!

Hőmérséklet és páratartalom

Talán nem meglepő, hogy a meleg környezetet részesítik előnyben, 18-24 Celsius fok közötti hőmérséklettel. A pozsgások jól bírják az átlagos páratartalmat, de még jobban szeretik, ha inkább alacsony a páratartalom. A 40% körüli értékkel a legboldogabbak.

 

 

Hirdetés